Jedlá soda a učení o JÁ JSEM

28.1.2015

Duchovní učení o JÁ JSEM  a jedlá soda

 

Duchovní Učení o JÁ JSEM a jedlá soda - že tyhle dva pojmy spolu nesouvisí ?
Je to veliká mýlka a já se s vámi dnes podělím o zkušenost, která dokazuje opak.

Pokud jste se však nikdy předtím nesetkali s učením o Já jsem,bude pro vaši hrubou představu přece jen lepší nejprve kliknout  na odkaz pro základní informace.

Tak tedy. V seminářích Reiki a učení o Já jsem vždycky dáváme k požití svým žákům mantry, které oslovují naši nejvyšší tvořivou moc pro případ našich běžných denních záležitostí, které se týkají každého z nás. Mezi takové patří i přání čistoty našeho domova, našich věcí a oblečení.

Na začátku se asi sluší kriticky vyznat, že co se týká mé osoby , nejsem v žádném případě klasická žena ve znamení panny, která úzkostlivě uklízí a stále dbá o pořádek.Snad z dětství mám spíš trochu averzi vůči častému úklidu. Jako jednu z  vrozených vlastností mám však touhu po dokonalosti a harmonii.

Jak tyto dvě věci skloubit? A ještě za podmínek čtyř dospívajících synů, tří psů a tří koček. Dříve jsem to řešila paní na uklízení. Stejně to však nebylo ono, co si člověk neudělá sám, s tím není na 100% spokojený.
Vloni mě něco uvnitř nutilo udělat změnu. Cítila jsem, že že mi udělá dobře uklízet sama, už třeba jen proto, že si vyčistím báječně hlavu z  práce. Mým záměrem však nebylo na čisté domácnosti a prádle trávit většinu času. Také drahé drogistické prostředky, které ničí naši Matku Zemi, jsem neměla chuť příliš podporovat.
Podvědomě jsem tehdy do vesmíru vyslala, že bych chtěla používat ekologické prostředky na úklid, dále aby mě to moc nestálo a abych měla z toho i já dobrý pocit a radost.
A v dalším čase jsem téhle myšlence už nevěnovala příliš pozornost, jak se říká - netlačila jsem na pilu, nechala jsem věcem volný průběh. A za rok a půl ptáte se - proběhla nějaká změna?

Abych popsala všepopořádku. Do mého života mi před cca 16 měsíci „náhodou“ přišla paní s prodejem ekologických prostředků. Měla jsem se zapojit do prodeje sice dobrých zahraničních prostředků na úklid, ale necítila jsem, že by to bylo přesně to ono. Za pár měsíců jsem začala používat české ekologické prostředky, které mi zase“náhodou“ doporučila jiná známá. Tady jsem už měla lepší pocit, že podporuji český průmysl. Ale stále to byl systém Kup a používej, pro mě žádná tvořivost. A také prostředek šetrný k přírodě, který by si poradil s mastnotou a prachem na starožitném nádobí, kterým jsem měla vyzdobenou kuchyň, stále nepřicházel.

Potom to přišlo. Dostala jsem od kamarádky návod na prací prášek z obyčejného mýdla s jelenem a sody. Velmi jemný účinný prostředek na praní bílého i barevného prádla. A když ještě to bílé namočím předtím na pár hodin do sody, tak takové bílé ponožky kluci nikdy neměli. I záclony jsou jako nové.

Začala jsem sama tvořit a experimentovat. Za horka jsem do sytého roztoku sody ponořila mastné kořenky, ozdobné starožitné nádobí, staré kovové váhy a formu od bábovky.Pustila jsem se i do trouby a do myčky. Neunikly mi ani zašlé ničím uspokojivě vyčistitelné spáry mezi dlaždicemi v kuchyni nebo v koupelně na zemi. Další na seznamu byly bílé dveře všude v domě. Téměř vše šlo ihned lehce dolů, někdy s kartáčkem, ale hned. Přistihla jsem se, že nekoukám na čas a jsem nadšená. Maminka žasla nad mou novou domácností a hned si brala moje recepty.

A nedávno se mi při radostném úklidu vybavilo mé před nedávnou dobou  formulované přání - čistota, nízká cena a jednoduchost. Mně se to všechno splnilo. A také jsem pocítila radost, kterou nemůžete mít, když tu práci za vás dělá někdo jiný.
Jak si to vysvětlit ?Vyslala jsem nevědomě vesmíru a své tvořivé síle zakázku čistoty, hojnosti a radosti. Bez požadavku, kdy to má přijít a v jaké podobě. Nechala jsem projevit vesmírnou boží dokonalost a ne omezený lidský rozum.
No řekněte sami, to by člověk líp sám vymyslet nedokázal. V jednoduchosti je síla, říkala moje babička švadlena a ty dokonalé věci už tu byly i před námi. Díky vlasnímu příběhu jsem si zase uvědomila, že věci fungují a pro můj život bude lepší, když je začnu používat vědomě. To se budu méně divit, méně spoléhat na „ náhodu „ a více věřit svým vědomým myšlenkám.

Takže díky za tu sodu má Já jsem … A co si přejete vy?