Příbramská čtvrteční setkání začínají v novém roce 3.1 v 18.30

13.10.2018

Milí přátelé,

 

srdečně vás zdravím v novém roce 2019, zvu vás na další setkání , která se pravidelně konala celý podzim a budou probíhat až do pozdního jara, kdy začneme zase jezdit na meditace na Makovou horu.

Můžeme se opět vidět každých 14 dní , jako již několik let,  na našich pravidelných setkáních v Příbrami v poradně Lela.

 

Možná si někdo řekne, vždyť je to pořád o tom samém. Ano je . Je to to samé, ale vždycky trochu jiné. Jiné proto, že my jsme rok od roku jiní. Jiní proto, že získáváme stále nové a nové zkušenosti. Něco se naučíme, ale jak všichni určitě vědí, vědění se mění na poznání teprve vlastní zkušeností. A tak nás vede náš život a naše vnitřní moudrost stále vpřed.

Učíme se mít větší nadhled, soucítění a pochopení pro sebe i pro svět kolem nás.

A dost často si o něčem povídáme  a zakrátko někomu z nás přijde situace, kde si vše zažije na vlastní kůži.

Na posledních setkáních jsme si četli i meditace z knihy Meditace, úryvky zknihy Hovory o Já jsem nebo dalších knih, které znají žáci kurzů reiki a duchovního učení o Já jsem. Neznamená to ovšem, že nemohou navštěvovat setkání ti, kteří kurzy neprošly.

 Vše jim bude vysvětleno tak, aby pochopili a třeba se i kurzů následně zůčastnili. Podle svého uvážení.

 

  Meditace, techniky dýchání, soustředění a práce s myšlenkami, sebenáprava nejsou zdaleka jen pro mnichy v klášterech. Jsou hlavně pro nás, po ty , kteří žijí obyčejným civilním způsobem, výbornou pomocí a cestou k prozření. Jsou tou nejdůležitější pomocí pro náš spokojený život. Někdo na to přijde rychleji, někdo pomaleji.Ale každý to poznat musí

 

Někteří se na své cestě spíš raději stahují jen do ústraní , někteří se zase rádi  jednou za čas setkají s ostatními, sdílejí své zkušenosti a inspirují se zkušeností ostatních. Každý podle svého naturelu.

 

 Teď trochu odbočím. I když s naším novým psem Lojzíkem chodíme na cvičák, zdaleka to samozřejmě nestačí pro získání jeho návyků.

Je potřeba cvičit každý den, třeba jen chvilku a jakoby za pochodu dne. A stejně je to s námi lidmi.  Na setkáních získáme vědění, jak na to, ale ten každodenní trénink  se nedá ničím nahradit  a okecat. To je jisté. To nenahradí žádné setkání, seminář nebo zažitkový kurz, jak je teď v modě.

Ale na ten cvičák chodím ráda. Dozvím se od trenérů cenné rady a ostatní cvičící a jejich psíky ráda pozoruju. Každý pán i pes je jiný a přece máme stejný cíl. Vycvičit a naučit se cvičit. Je to jako s námi lidmi a naší myslí a vědomím. A někdy mám pocit, že vlastně necvičím ani tak Lojzu, ale sama sebe.Tak mám vlastně trénink i na naše setkání.

Důležité je,aby každý věděl,co je podstatné, co a jak to cvičit, aby si naše vědomí postupně zvykalo.

 

Důvěra a respekt, laskavost a hranice,trpělivost a síla, poznání. To budeme cvičit i my.

 

Pokud byste chtěli přijít jen některé termíny, problém to není, jen nebudete mít takovou návaznost.

 Na každém setkání bude Meditace na Já jsem, posílání energie Matce Zemi a techniky na soustředění mysli a dýchání. Samozřejmě poučné a veselé příběhy a vtipy pro duchovní povznesení MOJE I VAŠE.

 

Těším se s vámi naviděnou a jinak všem přeji laskyplné, klidné dny v novém roce

 

S úctou a úsměvem

 

Lela Lenka Slavíková

Poradna Lela, tř, Osvobození 387, II. polikl.

Tel 605732422

cena za 1 setkání 150 Kč