Síla slova,známky a naše sebejistota 19.března

19.3.2015

 

....já už to vlastně všechno vím, jen jsem si to připomenula, oživila  a zase se už asi posté rozhodla, že to začnu i praktikovat a dávat si pozor, co říkám a jak myslím.

Každý z nás si nese ze svého dětství a života určité návyky. které obsahují myšlenky a hodnocení o nás samých a o světě kolem.

Ve Čtyřech dohodách inspirovaných moudrostí starých Toltéků se mluví o naší" domestikaci".A je jen na nás , abychom se z této domestikace vymanili a pomocí svých nových myšlenek a následně nově získaných návyků se zpět stali svobodnými.

Hovoří o tom i Jeho Svatost Dalajláma ve svém poselstvía my se o něj s vámi podělíme:

            Pečuj o své myšlenky, neboť ony utvářejí tvá slova.

            Pečuj o svá slova, neboť ony utvářejí tvé skutky.

            Pečuj o své skutky, neboť on y utvářejí tvé zvyky.

            Pečuj o své zvyky, neboť ony utváří tvůj charakter.

            Pečuj o svůj charakter, neboť on utváří tvůj osud.

            A osud, to je tvůj život.

Prohlédli jsme si obrázky krystalů dr. Masaru Emota a ti, kteří výsledky jeho výzkumu ještě neznali, byli dost překvapeni, jaký vliv má " obyčejné slovo" láska nebo stres na tvar krystalů vody.

Vyzkoušeli jsme i kineziologickým testem a automatickou kresbou, jak se mění naše vitální energie a nálady v zavislosti na našech myšlenkách a pronesených slovech. A někteří si uvědomili, že k tomu , abychom byli silnější nemusí chodit do posilovny, že stačí jinak myslet.

Setkání se protáhlo skoro na tři hodiny, každý se podělil o své zkušenosti a vhledy, někdy velmi úsměvné a zároveň inspirující.

Tak díky všem a nechť se vám daří spřežení vašich myšlenek co nejvíce ukočírovat!

Navazovat bude za měsíc setkání 16.4. na téma " Umíme správně meditovat?".